Choď na obsah Choď na menu
 

 

Podpis Kolektívnej zmluvy 23.2.2012

Vážení zamestnanci, dnes 23.2.2012  bola slávnostne podpísaná nová Kolektívna zmluva .

              Odborová organizácia  OZ KOVO PCAS začala vyjednávanie so zamestnávateľom začiatkom januára.

        Dôvodov prečo sme Vás doteraz neinformovali o jeho priebehu je viacero. Hlavným dôvodom je že informácie ktoré by sme Vám dali na začiatku rokovania by sme museli upresňovať po každom rokovaní, čo by nebol problém. Ale značne by nám to zviazalo ruky pri ďalších kolách rokovaní, a zobralo by nám to taktickú výhodu, ktorú by naopak zamestnávateľ získal.

        Už som sa zúčastnil viacerých vyjednávaní, a tohtoročné by som zhodnotil ako najnáročnejšie. A to s toho dôvodu že naše ciele ohľadom navýšenia mzdy sa nelíšili len vo výške priemerného navýšenia, ale hlavne v spôsobe jeho rozdelenia. Naším cieľom bolo čo najväčšiu časť navýšenia miezd presunúť do celoplošného navýšenia základnej mzdy. Naopak zamestnávateľ chcel čo najvyššiu časť prostriedkov ktoré mal k dispozícii presunúť do balíka určeného na individuálne navýšenia miezd. Inými slovami naším cieľom bolo odmeniť za odvedenú prácu všetkých zamestnancov, a tak im pomôcť pri prekonávaní ťažkej ekonomickej situácie v ktorej sa po roku s výrazne vyššou infláciou oproti predchádzajúcim rokom ocitli.

       Nakoniec po ťažkých, a dlhých rokovaniach keď sme sa ocitli v situácii že by sa nepodarilo uzavrieť dohodu na znení dodatku č.5 ktorý obsahuje všetky finančné výhody nás zamestnancov sa zrodila dohoda ktorá je podľa môjho názoru niekde medzi týmito dvoma ťažko zľúčiteľními  požiadavkami.

      Vymenujem finančné výhody zamestnancov o ktoré by naši zamestnanci mohli prísť keby sme boli tvrdohlavý, a nehľadali pre obe strany prijateľný kompromis.

-          - Príplatok za nočné zmeny vo výške 25 % priemernej mzdy

-         -  Bonus pri dovŕšení pracovného jubilea 5 a 7,5 roka

-          - 13. Plat

-          - Nadštandardné odstupné pri prepustení zo zdravotných, alebo organizačných dôvodov

 

      Toto všetko bolo v hre v deň keď sme sa po niekoľkodňových rokovaniach ocitli v situácii že dohoda nebude uzatvorená, a po skončení platnosti dodatku č. 5 v apríli 2012 prídeme o časť , alebo aj všetky výhody ktoré sa nám počas predchádzajúcich rokov podarilo vyjednať.Tieto fakty dúfam každému objasnia naše kroky pri vyjednávaní  našich zložiek mzdy. Toľko na objasnenie rôznych fám ktoré vznikli aj z dôvodu nízkej informovanosti.

      Výsledok napriek všetkému pri zohľadnení všetkých vplyvov, a situácie v ktorej sme sa ocitli považujem  za veľmi dobrý. Ak sa pozriete na kolektívnu zmluvu komplexne a nebudete vytrhávať z kontextu iba veci ktoré by ste si predstavovali inak, uznáte že máme dobrú KZ ktorá zamestnancom prinesie v porovnaní s predchádzajúcou oveľa viac výhod. Samozrejme,  že čas ukáže čo prinesie jej praktické uplatňovanie. 

Budúci týždeň prebehnú školenia o KZ na jednotlivých prevádzkach na ktorých sa dozviete všetky podrobnosti.

 

                                                                                                                Jozef Miklovič

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.