Choď na obsah Choď na menu
 

 

Novinky z 30.11.2011

1. 12. 2011

Na včerajšom stretnutí s vedením sa preberalo okrem iného aj,

-              -   Kalendár na január 2012 : december zostáva bezo zmien, v januári nastupuje do práce zmena A  3.1. 2012 . Pribudla jedna nevýrobná zmena 13.1.2012 poobedná zmena ( čiže zmena A ). Je to piatok, a ranná zmena normálne pracuje.

-               -  Počet leasingových pracovníkov predstavuje 19%, čo je stav ktorý chce PSA udržovať aj v budúcnosti. Zabezpečuje totiž možnosť udržať si zamestnanie pri výkyvoch dopytu pre kmeňových zamestnancov.

-               -   Vyhodnotenie čerpania príspevkov na rekreácie v roku 2011. Prisľúbený skorý návrh pravidiel pre rok 2012, termín závisí na ukončení kolektívneho vyjednávania prílohy o Sociálnom fonde.

-               -  Kolektívna prémia za mesiac november nebude vyplatená, ale v prípade splnenia podmienok za december bude vyplatená dodatočne s prémiou za december. Toto rozhodnutie bolo prijaté po analýze problémov kvality s výsledkom – za veľkú časť chýb zodpovedajú dodávatelia čo naši zamestnanci nemali možnosť svojou snahou ovplyvniť.

    -  Prechod úseku EVN pod Gefco - prísľub zamestnávatľa riešiť prechod tak aby  zamestnanci boli čo najmenej dotknutý. Priebeh prechodu bude riešený v ďalších mesiacoch.

 

             Toľko v skratke – čo mi uviazlo v pamäti.

Ak bude k dispozícii zápis zo stretnutia zverejníme ho na stránke v rubrike Stretnutia so zamestnávateľom.

                                                                                  Jozef Miklovič

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ešte jedna otázka k odseku:

(RS, 28. 12. 2011 13:06)

"- Počet leasingových pracovníkov predstavuje 19%, čo je stav ktorý chce PSA udržovať aj v budúcnosti. Zabezpečuje totiž možnosť udržať si zamestnanie pri výkyvoch dopytu pre kmeňových zamestnancov."
>> Je možné niekde sledovať vývin tejto skutočnosti? Kedy sme (PSA TT) nadobudli stav 19% leasingových pracovníkov? Kedy vlastne a pri akých číslach "leasovanie" pracovných pozícií v Trnave začalo?

Re: Ešte jedna otázka k odseku:

(Jozef Miklovič, 28. 12. 2011 14:09)

Údaj o percentuálnom podiele leasingových pracovníkov nám prezentuje zamestnávateľ na pravidelnom mesačnom stretnutí. Pokiaľ ťa zaujíma história tak neviem kde sa k nej dopátrať. Pokiaľ ide o EVN budeme sa snažiť informovať o ďalšom vývoji. Tiež by ma zaujímal názor priamo dotknutých ľudí z EVN.

Re: Re: Ešte jedna otázka k odseku:

(Morpheus, 4. 1. 2012 18:15)

nazor? nic prijemne

Re: Re: Re: Ešte jedna otázka k odseku:

(Jozef Miklovič, 4. 1. 2012 20:26)

To verím, len si treba dať pozor čo budete podpisovať, radšej dva krát čítať. A najlepšie sa pri najmenšej pochybnosti poradiť - za to nič nedáte.

Re: Re: Re: Re: Ešte jedna otázka k odseku:

(Morpheus, 11. 1. 2012 23:16)

Jozko poradit? tu sa nie je s kym poradit kazdy kasle na teba

Re: Re: Re: Re: Re: Ešte jedna otázka k odseku:

(Jozef Miklovič, 12. 1. 2012 0:08)

Neviem čo si tým chcel povedať, kto na teba kašle ?

Ako teda 900 nových pracovných miest?

(RS, 28. 12. 2011 14:47)

A to je už posledná moja otázka.
Medializovaných 900 nových pracovných miest s novou pracovnou zmenou teda nemôže byť pravda a Radičová len trepla do luftu informáciu, ktorú jej posunulo vedenie PSA.
Ale o to nejde. Len pracovníkov UTR z EVN, je asi 50. Veľa ľudí je na projekte - tí tiež nastúpia na tretiu zmenu - a pri plánovanom znižovaní stavov na rok 2012, mi to matematicky nevychádza.
Iba ak začneme hru so slovíčkami :) Pretože zrejme tretia zmena do TT neprinesie okolo 900 nových pracovných pozícií (čím neznížime nezamestnanosť v regióne) ale nových pracovných miest, ktorých veľká časť bude obsadená z počtu regulovaných súčasných pozícií.
Ako sa na to teda bude pozerať verejnosť?
http://psa-slovakia.sk/sk/o_nas/media/novinky/nova_investicia_psa_peugeot_citro%C3%ABn_v_trnave_prinesie_takmer_900_novych_miest.php

Re: Ako teda 900 nových pracovných miest?

(Jozef Miklovič, 28. 12. 2011 15:26)

Máš pravdu 900 je číslo pre médiá a vládu. Realita bude niekde úplne inde. Možno keď sa spočítajú aj všetci zamestnanci z dodávatelských firiem ta sa to k tomu číslu priblíži.

Transparentnosť informácií ohľadom situácie EVN > GEFCO

(RS, 28. 12. 2011 13:01)

Poprosil by som zástupcov odborov, ktorí sa budú zúčastňovať na jednaní ohľadom prevzatia EVN GEFCOm o informovanie všetkých pracovníkov, ktorých sa to týka, ale tiež ostatných, pretože sa to v podstate týka nás všetkých (pracujúcich v PSA TT).

EVN pod GEFCO?

(RS, 27. 12. 2011 19:36)

A prečo vlastne? Ako čo najmenej dotknutí? Už nebudú zamestnancami PCA, takže aj keď možno prvotný prísľub Gefca bude v ich prospech, ... hm , ja tomu neverím. Tí ľudia s tým súhlasia, sakra?

Re: EVN pod GEFCO?

(Jozef Miklovič, 27. 12. 2011 20:23)

Richard, podla vyjadrení PSA bude každému v prvom rade ponúknuté miesto v PSA, až keď nebude mať zamestnanec záujem o ponúkanú pozíciu bude si môcť sám zvoliť či chce ísť do Gefca, alebo neprijme ani jednu možnosť a bude mať nárok na odstupné. Nikto nebude proti svojej vôli presunutý do Gefca.

Re: Re: EVN pod GEFCO?

(RS, 27. 12. 2011 20:49)

Ja to chápem .... ale prečo sa chce PSA zbaviť EVN? Títo ľudia prídu o všetky výhody PSA pre zamestnancov, nie?
Kedy sa to má začať prerokovávať?

Re: Re: Re: EVN pod GEFCO?

(Jozef Miklovič, 27. 12. 2011 21:49)

EVN sa chcú zbaviť z praktických dôvodov: aby vozidlá prešli pod zodpovednosť Gefca ihneď po opustení linky. Priorita je aby ľudia zostali zamestnancami PSA, ak však niekto bude chcieť prejsť pod Gefco a robiť aj nadalej tú istú prácu je to na jeho rozhodnutí. Či súhlasia ľudia s podmienkami neviem. Nemám informácie ze by sa niekto obrátil na odbory so žiadosťou o pomoc. Ale ja nesedím v kancelárii odborov tak mi to možno ušlo.

Re: Re: Re: Re: EVN pod GEFCO?

(RS, 27. 12. 2011 21:58)

Jozef, dík za info ...
Trochu ma to aj tak zaráža, pretože pohovory s ľuďmi, ktorých sa to týka, už začali ... neviem presne, čo im bolo ponúknuté, ale v procese už to je.
Každopádne v tom vidím trochu vychcanosti zo strany PSA, pretože po prvé šetria na ľuďoch ... a ešte sa aj zbavujú zodpovednosti na kvalite produktu počas cyklu za výstupom z ECOMu ..... To je podľa mňa hlúpe v období, keď potrebujeme udržať (a zvýšiť) dopyt.

Re: Re: Re: Re: Re: EVN pod GEFCO?

(RE, 28. 12. 2011 10:11)

oni sa zbavuju robosov a nie peto lyzačov

Re: Re: Re: Re: Re: Re: EVN pod GEFCO?

(RS, 28. 12. 2011 12:57)

No veď v tom vidím ten najväčší problém. Zase si to odserie najnižšia vrstva pracujúcich.
Každopádne nerobím zatiaľ závery (napriek tomu, že stojím za robotníkmi), pokiaľ nemám jasnejšie a presnejšie informácie.