Choď na obsah Choď na menu
 

 

Nepriaznivý vývoj na automobilovom trhu v Európe

     V Európe klesá predaj automobilov z dôvodu neistoty obyvateľov ktorí sú postihnutý finančnými problémami každú chvíľu inej európskej krajiny. Tento nepriaznivý vývoj sa podpísal na znižovaní výroby vo viacerých európskych automobilkách, aj tej našej.

     Momentálne to pre nás znamená ďalšie nevýrobné dni v pracovnom kalendári ktorý bude zverejnený zajtra zamestnávateľom . Iba vďaka vysokému nasadeniu našich zamestnancov, ktorý sa podpísal na priaznivých ekonomických aj kvalitatívnych výsledkoch nepristupuje náš zamestnávateľ ku znižovaniu počtu zmien (čo by znamenalo prepustenie nielen leasingových ale aj značnej časti kmeňových zamestnancov). Nevýrobné dni sú určite lepšou variantov aj pre nás zamestnancov na prekonanie dúfajme dočasných problémov na európskom trhu.

     Som rád že sa nám v poslednom kolektívnom vyjednávaní podarilo dohodnúť také podmienky Flexi konta aby sa takéto riešenie zamestnancov dotklo čo najmenej. Dúfam že tento vývoj nebude v takejto miere pokračovať aj v budúcom roku a ľudia ktorí kúpu nového auta odložili tento rok sa v tom budúcom rozhodnú napriek neustálemu povzbudzovaniu našej neistoty médiami po celej Európe pre jeho kúpu.  

                                                                                            Jozef Miklovič