Choď na obsah Choď na menu
 

 

Chata Krpáčovo

Odborový zväz KOVO a Základná Odborová organizácia PCAS ponúka svojim členom, možnosť rekreácie vochata.jpg svojej  chate v Krpáčove.

V pôvabnej podhorskej oblasti Krpáčovskej doliny na južnej strane Nízkych Tatier sa nachádza rozsiahle turistické stredisko Krpáčovo. 

 

 

 

 

 

 

 

Odborová organizácia PCAS ponúka svojim členom, ako aj ostatným dovolenkárom, ktorí radi obdivujú krásy nášho Slovenska počas celého roka, možnosť krásnej rodinnej, ako aj priateľskej dovolenky vo svojej  turistickej chate, v ktorej vás s radosťou očakáva.

Chata sa nachádza v prekrásnom tichom ihličnatom lese, kde sa v štyroch útulne zariadených izbách  môže ubytovať až 14 osôb. Vzhľadom k tomu, že  každý návštevník si musí stravu zabezpečiť sám, je mu  k dispozícii moderne zariadená kuchyňa s jedálňou. K spríjemneniu celého pobytu poslúži spoločenská miestnosť vybavená krbom.

Krpáčovo leží blízko vyústenia Vajskovej doliny, ktorá je  jednou z najdlhších a najkrajších dolín v mikroregióne Chopok – juh. Vajskova dolina je málo poznačená civilizáciookolie2.jpgu a tak dýcha romantikou. Turistov v nej uchvacujú mohutné vodopády Vajskovho potoka, neobyčajnej scenérie a divé úbočia Skalky. Pozoruhodnosťou Krpáčova je ponorný potok. 8 km od strediska sa nachádza Bystrianska jaskyňa. Jazierko neďaleko chaty ponúka možnosť vykúpať sa, člnkovať, vyskúšať si jazdu na koni Vajskovou dolinou, oddych a voľný čas môžete stráviť na splave Hrona z Lopeja do Banskej Bystrice. Pre priaznivcov golfu je tu možnosť zahrať si na 18-jamkovom golfovom ihrisku na Táľoch, pozrieť sa pod hrebeň Nízkych Tatier, vybrať sa na Tále s prírodným kúpaliskom pod hotelom Partizán, na Trangošku a Srdiečko sedačkovou lanovkou na Kosodrevinu a Chopok, hrebeňovú túru na Ďumbier alebo Dereše, do Hronca s využitíokolie3.jpgm atraktívnej jazdy rychlokoľajnou lesnou železničkou do Čierneho Balogu a Vydrova. Ak počasie nepraje k prechádzkam alebo športovaniu, sú tu k dispozícii služby neďalekých hotelov. V horskom hoteli HydroKrpáčovo  si môžete okrem  príjemného posedenia pochutnať na slovenských špecialitách, zahrať si biliard, stolný tenis, ako aj relaxovať vo fitness centre a saune. Môžete využiť aj služby neďalekého hotela Junior s krytým bazénom a kolkárňou. Na Krpáčove si každý turista príde na svoje počas celého roka. Na jar a v lete sú okolité lúky zakvitnuté nepreberným množstvom farieb. V zime tu nájdu relax  hlavne lyžiari a sánkari, pre ktorých sú okrem bežeckých tratí pripravené aj dva  umelo zasnežované lyžiarske  svahy.  Jeden z nich je v blízkosti našej chaty.

 spalna.jpg

 

spolmiestnost.jpg

 

jedalen.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Cenník na rok 2018

Potvrdenie o členstve v OZ KOVO

 

Mapa